Blog

Rekor Katılımlı Didim Triatlonu, Federasyon Ana Statüsü ve Eğirdir Hakkında

Bu yıl üçüncüsü koşulan Didim Triatlonu ve Aqautlonu’ nda ülkemizde koşulan Ironman Türkiye yarışından sonra en yüksek katılımcı sayısı ile rekor seviyeye ulaştı. Bu yıl 868 triatletin katıldığı yarışlara, geçtiğimiz yıl 342, bir önceki yıl da 204 sporcu iştirak etmişti.

Puanlı Türkiye Triatlon Şampiyonası’ nın ikinci ayağının koşulduğu Didim’ de, geleceğin triatletleri olan minikler de aquatlon yarışları ile sezonu açmış oldular. Bu yıl ki bir diğer önemli gelişme ise federasyonun kendi çip sistemini ilk kez Didim’ de kullanmış olmasıydı.

Alanya Triatlonu ile Yarış Sezonu Açıldı

Türkiye Triatlon Federasyonu, geçtiğimiz pazar günü triatlon yarış sezonunu Alanya’da açtı. Altı ayaktan oluşan Türkiye Triatlon Şampiyonası sersinin ilk ayağının startı 246 sporcu ile Alanya Galip Dere Plajı’ndan verildi. Minikler kategorisinin yer alamadığı yarışlarda Yıldız, Genç A, Genç B, Elit, Yaş grubu ve Paralimpik kategorilerindeki mücadeleler her zamanki gibi oldukça renkli geçti.

Hestourex Antalya Duatlonu ve Türkiye Duatlon Şampiyonası Madalyaları Sahiplerini Buldu

Hafta sonunda Hestoruex Antalya Duatlonu yarışları Antalya Expo Sergi Alanı’ nda gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz ay Marmaris’ de yapılan Türkiye Duatlon Şampiyonası’ nın ikinci ve final yarışı olan Hestourex Antalya Duatlonu’ yarışlarına katılım hayli yüksek oldu. 

Marmaris Duatlonu’nda İlkler ve Renkli Simalar

Hafta sonunda Türkiye Triatlon Federasyonu puanlı yarış sezonu duatlon şampiyonası yarışları ile Marmaris’ de açıldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi TTF, 2019 yarış sezonunu duatlon yarışları ile açmış oldu.

Bu yıl üçüncü kez start alan Marmaris Duatlonu 310 katılımcı ile rekor kırdı. 9-10 Mart tarihlerinde Marmaris ilçe merkezinde gerçekleşen yarışlara M3, yıldız, genç, elit ve yaş grubu ve paralimpik kategorilerinde katılım beklenin üstünde gerçekleşti. Sezonun ikinci ve son ayağı yaklaşık bir ay sonra 6-7 Nisan tarihlerinde Antalya’ da gerçekleşecek Duatlon şampiyona finali ile sona erecek.

Turkish Riviera Challenges ve OCEANMAN TURKEY

Geçtiğimiz yıl yarış sezonun sona ermesi ile birlikte kış uykusuna yatarak yazılarımıza bir süre ara vermiştik. Yaklaşan baharla birlikte yavaş yavaş uyanma vakti geldi ve kaldığımız yerden devam etmeye başlıyoruz. 


Evet, 2019 sezonunun ilk yazısı, ülkemize yeni kazandırılan ve küresel bir yarış organizasyonu olan Oceanman’ e dair olacak. Yılbaşından bu yana sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan TRChallenges ve Oceanman, birçok sporseverin merak konusu oldu ve ben de bu konuda sizleri aydınlatmak için Oceanman nedir, mutfağında kimler var, çalışmalar nasıl gidiyor vb. konularında hem biraz araştırma yaptım, hem de organizasyonun iki asından biri olan Alper Şensan ile kısa, ama merak edenler için oldukça faydalı bir röportaj gerçekleştirdik.