Blog

Balıkesir Avlu Triatlonu’nda Ne Eksikti

Hafta sonunda Türkiye Triatlon Federasyonu puanlı yarışlarından dördüncüsü olan Balıkesir Avlu Triatlonu koşuldu. Balıkesir valiliği, Balıkesir Belediyesi, Balıkesir İl Spor Müdürlüğü ve mülki amirlerin destek verdiği yarışlar sorunsuz bir şekilde gerçekleşti.

Ülkemizde ilk kez bir su kanalında koşulan yarış olma özelliğini taşıyan Balıkesir Avlu Triatlonu’ na katılım sayısı beklenin altında kaldı. 195 triatlon, 111 aquatlon toplam 306 sporcunun mücadele ettiği yarışlar hafta sonunda iki ayrı günde gerçekleşti.  İlk gün elit, gençler, yıldızlar, ikinci, gün ise yaş grupları paratriatletler ile minikler aqautlon yarışları gerçekleştirildi.

Rekor Katılımlı Didim Triatlonu, Federasyon Ana Statüsü ve Eğirdir Hakkında

Bu yıl üçüncüsü koşulan Didim Triatlonu ve Aqautlonu’ nda ülkemizde koşulan Ironman Türkiye yarışından sonra en yüksek katılımcı sayısı ile rekor seviyeye ulaştı. Bu yıl 868 triatletin katıldığı yarışlara, geçtiğimiz yıl 342, bir önceki yıl da 204 sporcu iştirak etmişti.

Puanlı Türkiye Triatlon Şampiyonası’ nın ikinci ayağının koşulduğu Didim’ de, geleceğin triatletleri olan minikler de aquatlon yarışları ile sezonu açmış oldular. Bu yıl ki bir diğer önemli gelişme ise federasyonun kendi çip sistemini ilk kez Didim’ de kullanmış olmasıydı.

Alanya Triatlonu ile Yarış Sezonu Açıldı

Türkiye Triatlon Federasyonu, geçtiğimiz pazar günü triatlon yarış sezonunu Alanya’da açtı. Altı ayaktan oluşan Türkiye Triatlon Şampiyonası sersinin ilk ayağının startı 246 sporcu ile Alanya Galip Dere Plajı’ndan verildi. Minikler kategorisinin yer alamadığı yarışlarda Yıldız, Genç A, Genç B, Elit, Yaş grubu ve Paralimpik kategorilerindeki mücadeleler her zamanki gibi oldukça renkli geçti.

Hestourex Antalya Duatlonu ve Türkiye Duatlon Şampiyonası Madalyaları Sahiplerini Buldu

Hafta sonunda Hestoruex Antalya Duatlonu yarışları Antalya Expo Sergi Alanı’ nda gerçekleştirildi. İlki geçtiğimiz ay Marmaris’ de yapılan Türkiye Duatlon Şampiyonası’ nın ikinci ve final yarışı olan Hestourex Antalya Duatlonu’ yarışlarına katılım hayli yüksek oldu. 

Marmaris Duatlonu’nda İlkler ve Renkli Simalar

Hafta sonunda Türkiye Triatlon Federasyonu puanlı yarış sezonu duatlon şampiyonası yarışları ile Marmaris’ de açıldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi TTF, 2019 yarış sezonunu duatlon yarışları ile açmış oldu.

Bu yıl üçüncü kez start alan Marmaris Duatlonu 310 katılımcı ile rekor kırdı. 9-10 Mart tarihlerinde Marmaris ilçe merkezinde gerçekleşen yarışlara M3, yıldız, genç, elit ve yaş grubu ve paralimpik kategorilerinde katılım beklenin üstünde gerçekleşti. Sezonun ikinci ve son ayağı yaklaşık bir ay sonra 6-7 Nisan tarihlerinde Antalya’ da gerçekleşecek Duatlon şampiyona finali ile sona erecek.